poniedziałek, 22 maja 2017

Od dziś jestem Panią Swojej Wagi

pani swojej wagi
Jestem świeżo po lekturze książki Agnieszki Węgiel "Jak nie masz w głowie to masz w biodrach o której pisałam TU: i muszę przyznać, że ciągle mnie trzyma. Agnieszka spisała w  cudowny, fantastyczny sposób wszystko to, czym od ponad 3 lat kieruję się w swoim życiu. 

Dzięki lekturze do reszty zmierzyłam się ze wszystkimi swoimi przekonaniami i wymówkami. Zdałam sobie sprawę że moja "Gruba Ja" jest i  będzie ze mną już zawsze. Nie warto się jednak z nią kopać i  katować za upadki tylko podnieść z kolan, otrzepać i iść dalej z podniesioną głową. Ostatki perfekcjonizmu, nadkontroli i świętego oburzenia zostawiłam pomiędzy stronami tej książki. 

 Gdy skończyłam czytać, stanęłam przed lustrem i dostrzegłam pewną prawidłowość. Zobaczyłam dużo młodszą siostrę Grubej Ja czyli Mądrą Ja :) Była tak duża i wyraźna że Gruba ja była ledwo dostrzegalna. To tak jakby zobaczyć kogoś kogo nie widziało się niemal od okresu niemowlęcia i nagle widzimy dorosłą i piękną kobietę. I właśnie tę piękną szczupłą kobietę zobaczyłam w sobie. I wtedy mnie olśniło. Powiedziałam sobie głośno i wyraźnie.
Jestem Panią Swojej Wagi i życia!!!

Tak, tak, tak. Nie żadne tam Schudnij taak - motywator dietetyczny.
  Nazwa  mojej strony powstała gdy bardzo chciałam schudnąć i szukałam wszelkiej motywacji. Dziś wiem, że celem ostatecznym było nie odchudzanie a stanie się właśnie Panią Swojej Wagi!!! Chcę mieć poczucie kontroli nad swoim życiem, nad swoimi wyborami i nie chcę pozwalać aby moim życiem rządził słodki i  tłusty pączek!!!

Ponieważ mam w sobie takie zapędy altruistyczne  chciałabym aby wszystkie kobitki na świecie, którym nadwaga i otyłość spędza sen z powiek stały się właśnie takimi Paniami Swojej Wagi.

 A wiecie dlaczego??

 Bo tylko wtedy dostrzegą w sobie tą drugą lepszą JA. Bo tylko wtedy grube Ja stanie się maleńkie i nieszkodliwe jak Voldemort  ( z Harrego Pottera) ugodzony magicznym zaklęciem. Bo tylko wtedy Dobre Ja może rosnąć w siłę!!

coaching

Dlatego postanowiłam zmienić nazwę bloga i fp na

 Pani Swojej Wagi


Krok odważny bo rzesza fanów zna mnie ze Schudnij taak - motywator dietetyczny. Na szczęście Facebook zlitował się i po odwołaniu zgodził na zmianę nazwy fp :) . Jednak czuję, że to jest właściwy krok :) A okazja ku temu wielka. Otóż dziś właśnie 22 maja mijają 3 lata gdy powstał mój fanpage na FB :) Być może wielu stwierdzi, że jestem egoistką i zmieniam to pod siebie ale to bardzo ważne, żeby robić głównie to co najlepsze dla nas. Nie dla innych, mamy, dzieci, przyjaciółki, sąsiada, księdza czy też nawet swoich czytelników. Mam nadzieję, że to zrozumiecie i dalej ze mną zostaniecie :)

Jeśli moimi czytelnikami byli Panowie, to bardzo Was z góry przepraszam, ale moją osobistą fanaberią jest wzrastanie w siłę kobiet. Wy zapewne już wiecie,że jesteście Panami Swojej Wagi i wsparcia Wam nie trzeba :) My kobiety tak nie mamy. Z niewiadomych przyczyn ciągle czujemy się gorsze od tych "silniejszych" połówek. A ja wiem, że to myślenie jest błędne i dlatego z całą stanowczością staram się odczarowywać ten błędny aczkolwiek ciągle żywe przekonanie :)

Jeśli i ty chcesz zostać Panią Swojej Wagi dołącz do i zajrzyj na mój profil na facebook Pani swojej wagi   Będzie mi bardzo miło gdy postanowisz zawalczyć ze mną o swoje nowe lepsze JA :D
siła kobiet
źródło zdjęcia: niewiadomska.com

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza