środa, 8 marca 2017

"Odpakuj się" na dzień kobiet

 Tak mi się nasunęło. Z dbaniem o szczupłe i zdrowe ciało jest jak z pakowaniem prezentów....

Wczoraj w pracy moja znajoma pakowała prezent dla przyjaciół. Kupiła piękny ozdobny papier. Rozłożyła go na stole i kilkukrotnie przekładała pudełko tak aby jak najlepiej pasowało do rozmiaru i wzoru papieru. Potem z precyzją zegarmistrza przez kilka minut docinała papier. Następnie jeszcze bardziej dokładnie i precyzyjnie zagięła wszystkie rogi i okleiła taśmą odmierzoną co do centymetra. Siedziałam z boku i obserwowałam to z rozbawieniem :)

Pomyślałam sobie. Hmm, zapakowany prezent wygląda na prawdę okazale. Jednak pod papierem znajduje się coś kupione od niechcenia, byle jak i tanio. Zapytałam samą siebie w myślach -
 "Czy to opakowanie jest tak bardzo ważne? Czy ważniejsze jest to co w środku?" Przecież opakowanie zostanie zniszczone a właściciele prezentu na długo pozostaną z jego zawartością...

 Nagle uświadomiłam sobie, że tak właśnie czasem funkcjonujemy. Zwłaszcza my kobiety. Inwestujemy w nasze "opakowania". Zawsze modna fryzura, zrobione paznokcie, makijaż bez którego nie pokażemy się ludziom na oczy. Zawsze modny ciuch zakrywający mankamenty naszej figury. 

A co mamy w środku?


Często kompleksy na puncie wyglądu. Nadwagę, cellulit, suchą skórę. Niskie poczucie wartości i ogólnie złą samoocenę o sobie. 

Dlaczego więc tak dbamy o tą otoczkę? O to nasze opakowanie? Czyż nie jest ważniejsze to co jest w środku? Czy oby nie powinno być dla nas najważniejsze nasze zdrowie, nasze samopoczucie i myślenie o sobie w kategorii "MAM TĘ MOC"? :D

Pamiętajmy, że jak stracimy zdrowie to nasza zewnętrzna maska, nasz wygląd nie będzie miał już żadnego znaczenia!! Ona nie pozostaje sama w sobie bez udziału naszej duszy i ciała!!

Dlatego z okazji Dnia Kobiet życzę wszystkim Paniom 100 % wewnętrznego piękna i mocy :) Zadbajcie o to co jecie. Odstawcie lub ograniczcie przetworzone jedzenie. Pokłóćcie się z białym cukrem bo  w dużych ilościach jest naszym wrogiem. Ćwiczcie przynajmniej kilka razy w tygodniu aby wasze ciało było zawsze piękne i silne i zdrowe. Rozwijajcie się zawodowo i duchowo. 

 
Pamiętajcie, że musimy być mocne bo tylko my jesteśmy przedstawicielkami dalszego rozwoju naszego gatunku. 
Pamiętajcie!!!
 
W kobietach XXI wieku jest największa MOC!!!

Miłego dnia Kobiet :)
1 komentarz:

  1. haha jeśli to o 8 cud świata chodzi, to czemu by nie przenieść dnia kobiet na 8 sierpnia? ;)

    OdpowiedzUsuń