poniedziałek, 25 stycznia 2016

Jak trenować samodyscyplinę?

Niedawno napisałam post o samodyscyplinie i o tym jak ważna jest ta umiejętność w życiu każdego człowieka. Co to takiego możecie przeczytać tu:

No dobra, niby wiem ,że jest ważna ale też wiem jak trudną ją w sobie uruchomić :-) Czy istnieją sposoby aby ją  jakoś "rozruszać"? 

Okazuje się, że tak i wierzcie lub nie ale ja właśnie te sposoby stosowałam na sobie odkąd przeszłam na dietę dwa lata temu. I to zupełnie nieświadomie :-)
Po pierwsze  CEL
jak wzmocnić samodyscyplinę
źródło:szafunia.pl
Ważne jest dokładne określenie celu lub inaczej mówiąc postanowień które będziemy chcieli wdrożyć w swoje codzienne życie. Tylko najważniejsze jest aby na początek nie były to cele długoterminowe jak np. schudnę 20 kg w pół roku tylko np. nie będę jadła słodkiego od poniedziałku do piątku. W końcu o wiele łatwiej zmierzyć czy osiągnęło się taki cel, prawda?

Po drugie 
MONITOROWANIE

jak osiągnąć cel
źródło: demotywatory
Czyli sprawdzanie czy w danym dniu udało mi się dotrzymać swojego postanowienia. Można to sobie robić w kalendarzu, jakieś specjalnej aplikacji czy też pisząc o tym na jakimś tematycznym forum. Ja na przykład na początku diety namiętnie pisałam z dziewczynami na forum o odchudzaniu i motywowałyśmy się nawzajem. Poza tym założyłam sobie, że będę jadła określoną liczbę kalorii dziennie i codziennie mozolnie wpisywałam do kalkulatora   kalorii co i ile zjadłam żeby sprawdzić czy się udało

A więcej o tych narzędziach posłuchacie tu:


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza