piątek, 14 sierpnia 2015

Urlop od ćwiczeń

Mój spadek formy psychicznej i fizycznej jest coraz bardziej widoczny. Coraz trudniej utrzymać zdrową dietę. Coraz bardziej podjadam słodkie. 

W związku z tym coraz więcej ćwiczę ale to nie przynosi oczekiwanego rezultatu  Ćwiczenia staja się coraz nudniejsze i trudniejsze.  A ćwiczę od poniedziałku do piątku . Kiedy wychodzę z domu  na ćwiczenia myślę sobie: "Jejku jak mi się nie chce" A przecież mamy środek lata to co to będzie w zimę?

Pomimo zwiększenia aktywności fizycznej waga idzie w górę. Dlaczego tak się dzieje? No nie oszukujmy się:

Po pierwsze dlatego że spożywam dziennie więcej kalorii niż spalam. Skąd to wiem skoro nie liczę kalorii? 

A no stąd że przez ponad rok liczyłam i dziś wiem że cała czekolada + baton to ponad połowa mojego dziennego wyżywienia. A przecież jeszcze jem jeszcze 4-5 innych "normalnych" posiłków.

 Poza tym jak nie zjem zdrowego pełnowartościowego posiłku na obiad tylko zapcham się byle czym to mój wieczorny trening nie jest efektywny a po nim mam ochotę zjeść konia z kopytami i zazwyczaj jem za dużą po treningową kolację ( a czasem jeszcze kolacje po kolacji :-( ).

Po drugie kiedy człowiek rzuca palenie to trochę zwalnia mu metabolizm, czyli mój organizm spala mniej niż dotychczas a ja mu dostarczam więcej, to jak ma niby reagować?

No i w końcu przyczyną nabywania dodatkowych kilogramów i braku efektywności ćwiczeń może być zbyt mała ilość wypijanej wody, co paradoksalnie powoduje zatrzymywanie wody w ciele i powstawanie opuchlizny.

No cóż, jutro kończy mi się karnet do klubu fitness i postanowiłam zrobić sobie mały restart. W przyszłym tygodniu  i tak wyjeżdżam na urlop więc zrobię sobie przerwę od ćwiczeń na zregenerowanie sił.

Jedyny sport jaki w tym czasie mam zamiar uprawiać to plażing i smażing :-)

Objadać się jakoś strasznie oczywiście nie zamierzam ale odmawiać sobie wszystkiego tez nie ma sensu.

Sama jestem ciekawa czy taka przerwa w aktywności dobrze mi zrobi?

Czy waga wreszcie ruszy w dół? Czy może pójdzie w górę po urlopie?

W każdym razie na ten moment robię sobie pauzę.

Kolejne przełamywanie barier po urlopie :-D 

źródło: Dematowytory.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza