poniedziałek, 18 maja 2015

Zielono mi :-)

Ostatnio czytałam o cudownych właściwościach czarnuszki. Dziś dostałam właśnie przesyłkę z tym magicznym olejem a także czarnuszkę w formie przyprawy więc od jutra zaczynam sprawdzać te jej cudowne właściwości.

Moja znajoma niedawno dała mi przepis na zupę krem z jarmużu ( nigdy go nie jadłam) z mlekiem kokosowym i z dodatkiem właśnie czarnuszki do smaku. Pomyślałam że kiedyś go wypróbuję. 

Wracając z pracy zastanawiałam się co dziś wymyślić na obiad tak żeby jak zwykle było smacznie i dietetycznie :-) Weszłam do sklepu i pierwsze co rzuciło mi się w oczy na lodówkach to jarmuż :-) Pomyślałam, że to znak :-) W torbie trzymam właśnie czarnuszkę a tu proszę i jarmuż się  do mnie uśmiecha :-)

Niewiele myśląc dokonałam zakupu i oto dziś na obiad pyszna Zupa z Jarmużem i zielonym groszkiem z dodatkiem mleka kokosowego :-) 
Przepis na zupę można znaleźć tu: zupa z jarmużu i groszku. Muszę przyznać, że smak ma dosyć orientalny. Taka nutka słodkości mleka i ostrości przypraw. Z przepisu wychodzi około 4 porcji więc zapewne mam teraz obiad na 4 dni :-) 

Dziś jako dodatek do zupy było jajko w koszulce i 20 gr. grzanek czosnkowych. Jutro może dodam sera na próbę żeby nie było monotonnie :-) 

Ja osobiście następnym razem dam mniej wody niż w przepisie, bo jak dla mnie zupa wyszła za rzadka. Mimo tego że była taka raczej do picia to porcją ok 500 gr. spokojnie się najadłam :-)

Jedna porcja takiej zupy  (500 gr) to ok 260 kal. ( w tym białko 9,3 gr węglowodany 16 gr i tłuszcz też 16 gr.) Jeśli jednak dodamy do niej jajko w koszulce to kaloryczność porcji wynosi ok 350 kal. Jak widzimy i to niewiele :-)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza