sobota, 14 lutego 2015

6 sekretów osób szczupłych

Czytałam, że amerykańscy naukowcy przeprowadzili ankietę wśród osób z nadwagą, osób które skutecznie schudły ( utrzymują wagę przez 3 lata) i osób szczupłych od zawsze.

 Tylko 3 % ankietowanych przyznało, że nigdy nie uprawiali żadnego sportu i nigdy nie dbali o dietę. 

Pozostali ''szczupli" od zawsze wyznali, że mają bardzo zbliżone zwyczaje żywieniowe i aktywność fizyczną do tych, którym udało się schudnąć i utrzymać nową wagę przez co najmniej trzy lata. 

Tak więc już wiem, że Ja  w tych 3 % szczęśliwych procentach nie jestem :-) także jeśli nadal chcę być szczupła pozostaje mi stosować się do 6 zasad które stosują szczupłe osoby :-)

6 sekretów osób szczupłych

Ankieta wyłoniła sześć zasad, których trzymają się osoby utrzymujące prawidłową masę ciała.
  1. Kontroluj porcje. Osoby o niższej wartości BMI (wskaźniku masy ciała), bardziej kontrolują wielkość zjadanych porcji 
  2. Ogranicz tłuszcze. Tłuszcze powinny dostarczać nam mniej niż jedną trzecią kalorii w ciągu dnia. Tej zasady pilnuje co najmniej przez pięć dni w tygodniu większość szczupłych osób, w przeciwieństwie do otyłych.
  3. Jedz owoce i warzywa. Im częściej respondenci jedli w ciągu dnia co najmniej pięć porcji warzyw i owoców, tym niższy mieli – jak się okazywało – wskaźnik BMI.
  4. Wybieraj produkty pełnoziarniste. Osoby o szczupłej sylwetce częściej sięgają po zboża pełnoziarniste, rzadziej natomiast wybierają na przykład białe pieczywo od ankietowanych przy kości.
  5. Jedz w domu. Im grubsi byli ankietowani, tym częściej jadali poza domem: w barach, restauracjach czy fast foodach, albo też kupowali jedzenie na wynos.
  6. Ćwicz! Regularne i intensywne ćwiczenia fizyczne (takie, które przyspieszają oddech i tętno oraz trwają co najmniej 30 minut) były ściśle skorelowane z niższym wskaźnikiem BMI. Osoby, którym nie udało się schudnąć, rzadziej deklarowały, że ćwiczą co najmniej raz w tygodniu (23%) niż wszyscy ci, którzy są szczupli, czy to od zawsze (31%) czy też dzięki skutecznemu schudnięciu (32%).
Tak więc tego się trzymam :-) Chcę być szczupła, a jeśli to wymaga pewnych poświęceń_

Trudno, nie zawsze można w życiu jednocześnie  mieć ciastko i zjeść ciastko :)

źródło: http://alkalicznystylzycia.blogspot.com

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza