sobota, 31 stycznia 2015

Zrozumieć grubasa

Coraz trudniej idzie mi nie "podjadanie"

Jest zimno, ciągnie to potraw tłustych i słodkich. Staram się jak mogę ale waga leciutko ruszyła w górę.

Dziś wskazała 60,1 kg. Niby nic. ktoś powie co to jest 1 kg? Ale ja widzę że to nie o ten kilogram chodzi. Bardziej czuję, że odpuściłam i zaczynam powolutku wracać do starych brzydkich nawyków żywieniowych. przez wyjazdy jadłam trochę nieregularnie posiłki.  Poza tym więcej było ciastek i czekoladek tudzież "normalnych" obiadów niż warzyw i owoców.

Wystarczyły dwa tygodnie. Przez te wyjazdy, święta i okres wolnego trochę rozregulowałam organizm a teraz ciężko się znów przestawić.
Nawet posty na bloga też  jakoś rzadziej powstają :-(
Skoro z ograniczeniem jedzenia średnio mi idzie to zwiększam aktywność fizyczną. Miałam 2 tygodnie laby to chcę to nadrobić.

Szukam więc ciągle tej motywacji dla siebie :-)

No i natknęłam się na super film. " Zrozumieć grubasa"


Młody chłopak, model i instruktor fitness postanawia przez pół roku, żyć takim samym stylem życia i odżywiania co ludzie otyli , przytyć 40 kg  a potem wrócić do formy również w sześć miesięcy.
Robi to po to, aby udowodnić swoim klientom a także wszystkim którym się wydaje to niemożliwe, że jednak można to osiągnąć.

Poza tym, opowiada o swoim samopoczuciu i wyglądzie kiedy tyje. Mówi o depresyjnym samopoczuciu, brzydkim wyglądzie i stanie skóry.

Och jakże dobrze znane mi to uczucia :-(

W filmie porusza wszystkie problemy dotyczące osób z nadwagą. Odkrywa wszystkie karty. Nie da się po jego obejrzeniu udawać, że nadwaga jest fajna, że można dobrze się czuć z  nadwagą oraz że potrafimy schudnąć bez wysiłku.

A oto kilka najlepszych cytatów zawartych w filmie:
  • „Połowa ludzi zaczynających dietę porzuca ją w ciągu pierwszych dwóch tygodni”
  •  „90% ludzi po zakończeniu diety tyje ponownie”
  • „Ból bycia grubym musi być nie do zniesienia, żebyś chciał to zmienić”
  • „Jeśli chcemy pokonać jakiś problem musimy pozostać skoncentrowani na celu”
  • „Ludzie nie chcą zmieniać swoje życia bo to wymaga wysiłku”

Kiedy będzie ze mną źle, gdy będę miała chwile zwątpienia wrócę do tego filmu i mam nadzieję, że zacznę wtedy od nowa :-)

      Cały film do obejrzenia tu:  zdozumieć grubasa

A poza tym kiedy przyjdzie mi do głowy, że już nie mam siły i nie ważne jak wyglądam i nie chcę walczyć o szczupła sylwetkę, to obejrzę sobie te zdjęcia zadając pytanie? Czy na prawdę chcesz tak wyglądać?
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza