piątek, 10 października 2014

Czy można schudnąć 10 kg w miesiąc?

Czy można schudnąć 10 kg w miesiąc?

Na taki artykuł natknęłam się ostatnio na portalu Vitalii.

Bardzo często spotykamy się z takimi pytaniami zadawanymi do dietetyków. Osobiście uważam , że oczywiście jest to możliwe i im większą ma się nadwagę nawet bardzo realne. Sama jestem przykładem tego, że mając tylko ok 10 kg nadwagi zgubiłam w pierwszym miesiącu blisko 7 kg.

Dziś stwierdzam jednak z całą stanowczością, iż było to głupie i niezdrowe. Wiadomo, że na początku to jest sporo wody ale mimo wszystko wyobrażam sobie jak bardzo "głodne" musiały być moje narządy skoro tak bardzo czerpały energię z tego co można było ( na przykład dla moich włosów już nie starczyło składników odżywczych, gdyż zaczęły wypadać garściami) .

 Wiem, że większość z nas nie lubi czekać i chce szybko coś mieć i osiągnąć. Zwłaszcza gdy dieta jest odbierana jako wyrzeczenie i odmawianie sobie przyjemności a nie jako coś z czym się utożsamiam, czyli zdrowy styl życia.

Wiem też, że jest wysiłkiem emocjonalnym i fizycznym przetrwanie pierwszych kryzysów w diecie, ale jednak warto. Chociażby po to aby nie było tak efektownego po diecie jojo :-)

Poza tym właściwie nikt się nie zastanawia, że będąc miesiąc na diecie przez połowę tego czasu stracił w większości wodę,  gdyż spalanie tkanki tłuszczowej na diecie wygląda mniej więcej tak:

Etap 1: Do trzeciego dnia diety tracimy 70% wody, 5% białka, 25% tłuszczu
Etap 2: Do 13 dnia diety tracimy 19% wody, 12% białka, 69% tłuszczu
Etap 3: Między 21 a 24 dniem diety tracimy 15% białka, 85% tłuszczu
Etap 4: Od 24 dnia diety tracimy 25% białka, 75% tłuszczu


Link do całego artykułu tutaj: czy można schudnąć 10 kg w miesiąc?

No więc czy można schudnąć 10 kg w miesiąc? Można , ale czy warto?

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza