sobota, 5 lipca 2014

Dieta dietą a cellulit żyje swoim życiem :-)

A waga dalej w dół. Dziś jest 59,60 pomimo tego, że jem ok 2000 kal. Hmm,może jednak przejdę na 2100 kal?

Oczywiście nie jest tak, że zawsze i codziennie udaje mi się zjeść równo 2000 kal i jest to raczej tak między 1900 a 2000, nie mniej jednak staram się nie przekraczać 2000 kal. No więc jeśli waga będzie spadać to te 2100 jest do rozważenia.

Wracając jednak do tematu postu czyli mojego znienawidzonego cellulitu, to pomimo tak niskiej wagi i szczupłych ud moje nogi przypominają galaretki i chodzenie w krótkich spodenkach jest dla mnie niezbyt komfortowe. Zwłaszcza tłuszczyk nad kolanami jest dla mnie trudny do zgubienia.


W związku z tym, że za dwa tygodnie jadę na wakacje w odwiedziny do siostry do Londynu postanowiłam zainwestować w zabiegi antycellulitowe, ot żeby zrobić jeszcze bardziej oszałamiające wrażenia na Londyńczykach ;-) 

Wybrałam się więc do gabinetu La Friori gdzie przemiła Pani Małgosia zaproponowała mi w promocji zabieg falami radiowymi i liposukcję kawitacyjną. Jeden zabieg kosztuje ok 180 zł a trzeba ich zrobić całą serię. Nie mniej jednak Pani Małgosia powiedziała, że dla mnie wystarczy max. 6 zabiegów i przy wykupieniu takiego pakietu zapłacę 700 zł.
Pomyślałam, że trochę dużo ale co tam, zaryzykuję.

Tak więc od poniedziałku rozpoczęłam serię 6 zabiegów po 3 w tygodniu.

Pani Małgosia ostrzegła mnie, że po zabiegu mogę mieć przez jakiś czas siniaki i podczas kuracji trzeba trzymać się nisko tłuszczowej diety oraz pić hektolitry wody aby wypłukać toksyny i rozbity tłuszcz który przedostaje się do krwiobiegu. Z dietą problemów raczej mieć nie będę i z piciem wody też raczej nie :-)

Jestem już po 3 zabiegach i muszę przyznać, że na razie efekty nie są oszałamiające bynajmniej wizualnie ale skóra faktycznie jest bardziej napięta.  Siniaki oczywiście są, ale smaruję skórę żelem na stłuczenia i siniaki i schodzą szybciej. Zmierzyłam sobie obwody w udach i nad kolanami aby porównać wyniki z przed i po zabiegach. I tak przed zabiegiem jest to:
UDO - 54 cm
KOLANO -  38,5 cm

Zabieg nie jest bolesny ale momentami nieprzyjemny. Wygląda to tak:


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza