sobota, 22 marca 2014

Ile tak na prawdę codziennie jem tych kalorii??

I znów mam -  1kg :-)

 Waga dziś wskazała 69,70 kg.

Wszyscy mi mówią że jakoś za szybko chudnę :-( Z jednej strony się cieszę ale sama wiem, że im szybciej i więcej schudnę tym większe jojo będzie :-( Już to przerabiałam na Dukanie i innych głodówkach.

Postanowiłam więc sprawdzić ile tak mniej więcej jem tych kalorii.

W poniedziałek weszłam na stronę tabele-kalori.pl i wpisałam sobie czego i ile czego mniej więcej zjadłam :-) Dzięki temu, że jestem na tej diecie i mam w domu wagę kuchenną to mogłam sobie ważyć te wszystkie zjedzone porcje.


Po pierwsze byłam zaskoczona,  że tak szybko się to wpisuje na tej stronie. Myślałam, że spędzę nad tym z dwie godziny a tym czasem okazało się, ze wpisanie całego dziennego jadłospisu zajmuje nie więcej niż 10 minut  :-)

Stwierdziłam, że chyba założę sobie konto w  tym serwisie, gdyż osoby zalogowane mogą dodawać swoje posiłki i produkty a także dodawać je do ulubionych co jeszcze bardziej usprawnia wpisywanie wagi i rodzaju spożytych produktów.

Uznałam, że jeśli i tak jem na co dzień określone marki produktów ( np. jogurty, serki, kabanosy, pieczywo itp) to nie warto tracić czasu na ich wyszukiwanie tylko mieć zapisane w ulubionych.

Tak też zrobiłam i wpisywanie dziennego jadłospisu zajmuje mi teraz z 5 minut. Po prostu robię tak: Jem śniadanie i wpisuję, jem obiad - wpisuję, jem kolację - wpisuję. Wtedy nie ma problemów, że o czymś zapomnę lub nie będę pamiętać ile czego zjadłam.

Po drugie zaskoczyły mnie bardzo wyniki. Okazało się, że moje dzienne spożycie na tej diecie to ok 1200-1300 kal. To jednak ćwicząc jest chyba odrobinę za mało :-(

 Fakt, jak zamawiałam dietę to zaznaczyłam, że mam zerową aktywność fizyczną ale nie miałam pewności, że w ogóle zacznę ćwiczyć!!
 
I co teraz?

 Może zrobię wyniki krwi, żeby nie okazało się że mam anemię?Tak,  chyba  właśnie tak zrobię :-)

PS. Ja chyba zwariowałam. Ja i liczenie i wpisywanie kalorii!!! Nie poznaję sama siebie. :-)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza